Strefy tematyczne

GOSPODARSTWO NA MIARĘ PRZYSZŁOŚCI

to najnowocześniejsze rozwiązania dla rolnictwa w dwóch modelowo zaaranżowanych mini gospodarstwach – o profilu produkcji roślinnej oraz o profilu produkcji zwierzęcej. To tutaj będzie można zobaczyć, jak powinno wyglądać nowoczesne gospodarstwo, wymienić doświadczenia oraz dowiedzieć się jak zwiększyć produkcję, przy minimalizacji kosztów. To miejsce, gdzie wyeksponowane będą paszowozy, roboty udojowe, schładzalniki do mleka, kojce, ale także kosiarki, przyczepy, nowoczesne drony, rozsiewacze oraz silosy, a także inny nowoczesny sprzęt, maszyny i urządzenia rolnicze.

SALON TECHNIKI ROLNICZEJ

największy sektor targów prezentujący maszyny i urządzenia stosowane w rolnictwie, sadownictwie oraz produkcji zwierzęcej. To tutaj znajdą się rozwiązania dla rolnictwa liderów branży. Zaufali nam Ursus, John Deere, New Holland, Expom, Pomot Chojna, Farmtrade, Metal-Fach, Lemtech, InterTech, Horsch, Ditta Seria, Maschio Gaspardo, Bosch, Stihl. To miejsce dla najnowocześniejszych ciągników, kombajnów, przyczep, agregatów uprawowych, siewników, silosów, wózków widłowych oraz wszelkich urządzeń stosowanych w chowie i hodowli zwierzęcej, takich jak paszowozy, kojce, paszociągi, roboty udojowe, schładzalniki oraz wiele innych.

SALON ŚRODKÓW DO PRODUKCJI ROLNEJ

swoją ofertę zaprezentują najwięksi producenci środków do produkcji rolnej, w tym nawozów i pasz. Zaufali nam Polcalc,Vigor, Arkop, Ekodarpol, Grupa Inco, Rolimpex, Piast Pasze, Lira Pasze, Plantico. To tutaj będzie można zapoznać się najnowszą ofertą nawozów, środków ochrony roślin, pasz i koncentratów, materiału siewnego oraz ofertą firm z zakresu hodowli zwierząt.

STREFA DOBREJ ŻYWNOŚCI

promocja kluczowych polskich branż rolno-spożywczych, w tym: mleczarskiej, owoców, warzyw i pieczarek, wieprzowiny, wołowiny, drobiu, baraniny i jagnięciny. To miejsce dla polskiej tradycyjnej żywności. Nie zabraknie tu regionalnych wyrobów z Podlasia, Lubelszczyzny, Wielkopolski, Mazowsza czy Kujaw. To nie tylko tradycyjne wędliny, ale także chleby wypiekane na zakwasie, regionalne wyroby alkoholowe, w tym piwa i nalewki.

SALON USŁUG SPECJALISTYCZNYCH

szeroka gama usług wspierających produkcję, przetwórstwo, sprzedaż i dystrybucję towarów rolno-spożywczych, przegląd ofert instytucji finansujących agrobiznes i specjalizujących się w logistyce. To oferta banków oraz towarzystw ubezpieczeniowych, które posiadają w swojej ofercie usługi dedykowane rolnikom oraz przedsiębiorcom rolnym, takie jak kredyty preferencyjne, lokaty wysoko oprocentowane, ubezpieczenia majątku oraz ubezpieczenia upraw, ale także ubezpieczenia na życie. To przede wszystkim miejsce na ofertę usług wspierających produkcję rolną w zakresie wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz oprogramowania specjalistycznego dla produkcji zwierzęcej i roślinnej, w tym GPS, drony, czujniki do monitorowania jakości upraw oraz gleby, czujniki do monitorowania stada oraz wszystko co ma sprzyjać zwiększeniu produkcji rolnej.