Program targów

11.00 – 12.00 Ceremonia oficjalnego otwarcia Centralnych Targów Rolniczych

miejsce: hala E, Scena Główna

12.00 – 15.00 Polsko-Ukraińska Konferencja Rolno-Spożywcza „Możliwości współpracy Polsko-Ukraińskiej w sektorze Rolno-Spożywczym”

1. Pozycja konkurencyjna Polski i Ukrainy na rynku Unii Europejskiej – Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.
2. Biogazownie, alternatywne źródło energii w gospodarstwach rolnych – Polskie Stowarzyszenie Biometanu.
3. Uwarunkowania inwestycyjne w ukraińskim sektorze rolno-spożywczym – PLP Law Group.
4. Aktualny stan i perspektywy rozwoju handlu warzywami między Ukrainą i krajami UE – Shuwar.info.
organizator: Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza
miejsce: sala konferencyjna E2, hala E

12.30 – 13.00 Pokaz Premierowy ciągnika Kubota MGX IV wraz z systemem rolnictwa precyzyjnego Kubota Farm Solutions (Streaming na scenie głównej)

organizator: POLSAD
miejsce: hala F, stoisko POLSAD

12.30 – 16.30 Konferencja „Wiejska Polska” z udziałem gościa specjalnego Pana Jerzego Plewy Dyrektora Generalnego w Dyrekcji generalnej ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Komisji Europejskiej

organizator: Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów
miejsce: sala konferencyjna E1, hala E

13.30 – 14.30 Nowoczesne Technologie w Produkcji Drobiarskiej

– zastosowanie innowacyjnych rozwiązań w kurnikach
– nowe technologie w wylęgu kurcząt
organizator: Centrum Doradztwa Rolniczego
miejsce: hala E, Scena Główna

13.30 – 15.30 Afryka. Kontynent Biznesowej Przyszłości

organizator: Rada Inwestorów Polskich w Afryce
miejsce: sala konferencyjna F1, hala F

14.00 – 14.30 Premiera TEHNOS (kosiarka bijakowa) model MU 300 LW PROFI

organizator: ACS Q-System
miejsce: stoisko ACS Q-System, hala E

15.00 – 15.30 Pokaz Premierowy Kosiarki Dyskowej XD 390 (Streaming na scenie głównej)

organizator: SaMasz
miejsce: hala F, stoisko SaMasz

15.30 – 16.30 Ograniczenie Strat Azotu w Produkcji Rolniczej

– nowe technologie dotyczące zagospodarowania nawozów
– nawozy płynne, technologie polegające na zakwaszeniu, schładzaniu, separacji czy też suszeniu
– nawozy stałe, technologie dot. granulacji, kompostowania lub biogazowni
organizator: Centrum Doradztwa Rolniczego
miejsce: hala E, Scena Główna

11.00 – 11.30 Pokaz Premierowy w pełni zautomatyzowanego systemu żywienia bydła

organizator: Euromilk
miejsce: hala E, Scena Główna

11.00 – 12.30 Porozmawiajmy o certyfikacji Twoich Upraw i Produktów. Certyfikacja w systemach GGAP, GMP, RedCert, ISCC, KZRiNiG

organizator: Control Union Poland sp. z o.o.
miejsce: sala konferencyjna E2, hala E

11.00 – 17.00 Forum Młodych Hodowców pt. “Hodowla świń w Polsce. Perspektywy na przyszłość”.

organizator: Polski Związek Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej “POLSUS”
miejsce: sala konferencyjna E1, hala E

11.30 – 12.30 Innowacje w Produkcji Mleka

– nowe technologie w zadawaniu paszy
– automatyzacja w produkcji mleka
organizator: Centrum Doradztwa Rolniczego
miejsce: hala E, Scena Główna

12.30 – 13.00 Premiera ciągnika DEUTZ-FAHR

organizator: Rolsad autoryzowany dealer marki Deutz-Fahr
miejsce: stoisko Rolsad, hala F

12.30 – 17.00 Konferencja AgroCon „YOUTUBE DZIŚ I JUTRO”

organizator: Magdalena Urbaniak Tractormania
miejsce: sala konferencyjna E2, hala E

13.30 – 14.00 Innowacyjne Rozwiązania Logistyczno-Handlowe Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego „Bronisze”

organizator: Bronisze
miejsce: hala E, Scena Główna

15.00 – 16.00 Uprawa Konopi

– udział rolników w Programie Konopnym
– mechanizacja w produkcji konopi – proponowane rozwiązania
organizator: Centrum Doradztwa Rolniczego
miejsce: hala E, Scena Główna

16.30 – 17.00 Premiera Innowacyjnych na skalę europejską rozwiązań w zakresie oprogramowania i rolnictwa precyzyjnego

miejsce: hala E, Scena Główna

17.00 – 21.00 Wieczór Branżowy połączony z koncertem zespołu MIG

Wstęp wyłącznie za okazaniem zaproszenia na wieczór branżowy, karty programu partnerskiego Biznes Rolnik lub plakietki VIP-CTR, plakietki hosted-buyer.
organizator: Ptak Warsaw Expo
miejsce: hala F, wejście F7

10.30 – 12.30 Prezentacje Produktowe

miejsce: hala E, Scena Główna

12.15 – 12.30 PRĄD TO TOWAR. KONTROLUJ GO!

organizator: Hobo Systems Sp. z o. o.
miejsce: hala E, Scena Główna

12.45 – 13.00 Zastosowanie zobrazowań wielospektralnych uzyskiwanych przy pomocy dronów w rolnictwie i leśnictwie precyzyjnym

organizator: Greendrones Michał Korzec
miejsce: hala E, Scena Główna

13.30 – 14.00 NOWE TRENDY W CHOWIE I HODOWLI STRUSI. ALTERNATYWA DLA KONWENCJONALNEJ PRODUKCJI ZWIERZĘCEJ

organizator: Strusia Kraina & Mobax S.J.
miejsce: hala E, Scena Główna

14.30 – 15.00 Prezentacje Produktowe

miejsce: hala E, Scena Główna

W czasie trwania targów przez wszystkie dni, będzie można skorzystać z indywidualnych spotkań w specjalnie zorganizowanych 2 strefach:

  • Strefa „DORADZTWO W PRAKTYCE ROLNICZEJ” organizowana przez Centrum Doradztwa Rolniczego i WODR-y, w której będzie można uzyskać fachowe porady od doradców rolno-środowiskowych.
  • Strefa spotkań B2B w ramach programu Hosted Buyers, w której przedsiębiorcy będą mogli porozmawiać z wyselekcjonowanymi potencjalnymi partnerami biznesowymi z rynków zagranicznych.