O targach

Centralne Tragi Rolnicze (CTR) to inicjatywa targowa, której poprzednie edycje odbyły się pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a ubiegłoroczna także pod patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Rozwoju oraz dziewięciu marszałków województw. Głównym partnerem regionalnym było Województwo Lubelskie. Targi stały się okazją do spotkań wszystkich podmiotów tworzących szeroko rozumiany „rynek rolny”.

We współpracy z wiodącymi organizacjami rolniczymi i samorządami zorganizowaliśmy szereg wydarzeń towarzyszących i konferencji. W trakcie ubiegłorocznej edycji targów odbyło się między innymi: IV Forum Sektora Wołowiny oraz II Europejskie Forum Młodych Rolników, Konferencja Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów „Wiejska Polska”, Polsko – Kazachstańskie Forum Branży Rolno – Spożywczej, liczne seminaria i panele tematyczne. W ramach programu Hosted Buyer zrealizowano ponad 300 spotkań delegacji zagranicznych, między innymi z Algierii, Kazachstanu, Mołdawii, Litwy, Demokratycznej Republiki Konga, Brazylii i Wietnamu, z polskimi producentami z branży rolno-spożywczej. W wystawie udział wzięło 340 wystawców i ponad 70 tysięcy zwiedzających.

Centralne Targi Rolnicze 2018 będą okazją do zaprezentowania się wystawców w trzech halach wystawowych o łącznej powierzchni blisko 70 tysięcy m2. Podczas targów zaprezentujemy kilka obszarów tematycznych, zawierających ofertę zarówno dla klienta biznesowego, jak i indywidualnego. Będą to salony: Techniki Rolniczej, Środków do Produkcji Rolnej, Dobrej Żywności, Wystawa Zwierzątoraz Usług i Doradztwa dla Branży AGRO.

Tematem wiodącym tegorocznej edycji targów będzie prezentacja najnowocześniejszych osiągnięć technologicznych w procesie zarządzania gospodarstwem. „Gospodarstwo na miarę przyszłości – nowoczesne technologie” to strefa, gdzie nasi klienci i partnerzy będą mieli możliwość zaprezentowania swoich najnowocześniejszych rozwiązań dla rolnictwa w dwóch modelowo zaaranżowanych mini gospodarstwach – o profilu produkcji roślinnej oraz o profilu produkcji zwierzęcej. W ramach kompleksowo zaaranżowanych dwóch gospodarstw zaprezentowane będą urządzenia i rozwiązania niezbędne w danym procesie produkcji o najwyższym stopniu zaawansowania technologicznego.